KONST / Litografier / Färgserigrafi 13242002
nr 1324 2002
Nicholas Krushenick
(1929-1999), USA
Färgserigrafi, Abstrakt komposition. Signerad, numrerad a tergo 57/125, daterad -1968. Oramat löst blad. Bladets mått: 90x70 cm
Nicholas Krushenick, amerikansk konstnär född 1929, död 1999.
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
måndag 4 maj 2020
kl 20:14:14
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
6
Nicholas Krushenick
Läs mer om Nicholas Krushenick